EKO-LIGNITE Węgiel brunatny drobny 25kg worek 0-10mm podkładowa warstwa dodatek do podłoża

Dostępność produktu: Zapytaj o dostępność
23,50zł
lub
Eko-Lignite podłoże ekologiczne z węgla brunatnego zamiast kory sosnowej - warstwa podkładowa – Eko-Lignite o granulacji 0-10 mm - zapobiega wzrostowi chwastów, - warstwa wierzchnia – EkoLignite o granulacji 10-80 mm - to warstwa dekoracyjna - warstwa uniw
  • Opis produktu
  • Parametry produktu
  • Opinie
  • Pytania
  • Powiadom znajomego

Eko-Lignite podłoże ekologiczne z węgla brunatnego

grubość - uziarnienie - frakcja 0-10mm

25kg worek (ok.35litrów w worku)

Na bazie węgla brunatnego kopalnia produkuje ekopreparat Eko-Lignite. Jest to rozdrobniony węgiel brunatny poprawiający strukturę i warunki fizyczne gleby. Dostarcza roślinom niezbędne składniki mineralne i substancje organiczne. Węgiel brunatny z bełchatowskiej kopalni, dzięki obecności w swej strukturze wolnych kwasów huminowych bądź soli, wykazuje zdolność do chaletowania jonów metali ciężkich. Dzięki temu węgiel można wykorzystywać do oczyszczania gleb skażonych działalnością przemysłową. Ekopreparat Eko-Lignite polecany jest do stosowania w działkowych i przydomowych ogrodach, na użytkach rolnych, szczególnie do upraw, które znajdują się w pobliżu dróg. Stosowany jest do produkcji podłoży ogrodniczych.

Przeznaczenie Eko-Lignite

Preparat Eko-Lignite jest to wysortowany węgiel brunatny o odpowiedniej granulacji. Wykorzystywany jest do wzbogacania gleby w substancje organiczne. Zalecany do dekoracji i ściółkowania podłoży. Węgiel brunatny jest materiałem dekoracyjnym zastępującym korę i zrębki drzew iglastych i liściastych. Eko - Lignite ze względu na swoją strukturę nie ulega przemieszczaniu przez wiatr. Ten węgiel brunatny wykorzystywany do dekoracji kwietników, klombów, skwerów, wokół pni drzew i krzewów na tarasach oraz balkonach. Przeciętny odczyn - pH wynoszący 5,8 sprawia, że nadaje się do ściółkowania większości roślin. Ponadto, dzięki obecności w swej strukturze wolnych kwasów huminowych bądź soli oczyszcza gleby skażone działalnością przemysłową.

Eko - Lignite ma zastosowanie w:

* ogrodnictwie,
* sadownictwie,
* zagospodarowaniu terenów zielonych,
* rolnictwie
* rekultywacji terenów skażonych działalnością przemysłową.

Stosowanie Eko-Lignite:

Eko-Lignite poprzez naturalny rozkład wierzchniej warstwy pod wpływem warunków atmosferycznych (słońce i deszcz) powoduje zahamowanie wzrostu chwastów, zatrzymuje wilgoć oraz ciepło. W stanowisku nienasłonecznionym proces rozpadu cząstek jest powolniejszy niż w miejscach narażonych na działanie czynników atmosferycznych takich, jak słońce czy deszcz. Grubość warstwy preparatu stosowanego do celów dekoracyjnych jest dowolna, jednak zalecana minimalna warstwa gwarantująca zahamowanie wzrostu chwastów wynosi 5-6 cm.

Zalecane stosowanie Eko-Lignite:
- warstwa podkładowa – Eko-Lignite o granulacji 0-10 mm - zapobiega wzrostowi chwastów,
- warstwa wierzchnia – Eko-Lignite o granulacji 10-80 mm - to warstwa dekoracyjna.

Dawkowanie Eko-Lignite uzależnione jest od stopnia zasobności gleby w próchnicę, stopnia skażenia w metale ciężkie, a w przypadku stosowania do celów dekoracyjnych od indywidualnych oczekiwań klienta. Ze względu na powolny rozkład węgla w glebie (mineralizacja do 8 lat) efekty działania Eko - Lignite jako preparatu wzbogacającego glebę utrzymują się przez następne lata.

Okres przydatności Eko-Lignite - bezterminowo

 

UWAGA !!! Na palecie transportowej mieści się 20-40 worków po 25kg (ok.35litrów w worku).

Jeżeli chcielibyście Państwo zamówić większą ilość - proszę pisać na: sklep@kwiateo.pl

 

Pobierz: Wyniki badań przeprowadzonych przez Dział Laboratoryjny Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Łodzi

 

Producent: PGE KWB Bełchatów

Opinie EKO-LIGNITE Węgiel brunatny drobny 25kg worek 0-10mm podkładowa warstwa dodatek do podłoża

aktualnie brak opini o produkcie
Twój nick:
Twój e-mail: podany email nie będzie ujawniany
Tytuł opinii:
Twoja ocena:
Treść opinii:
indicator.gif
Brak zapisanych pytań do produktu.